Satya

DANCER – CHOREOGRAPHER – TEACHER – SHIATSU

CV


 

SATYA ROOSENS
Curriculum Vitae

Geboren: Antwerpen – België 14 november 1979
Nationaliteit: Belgische

Ervaring
Professionele Podium-ervaring
Compagnie Studio Eclipse (België)
Choreografie en dans: Satya Roosens
– ‘Trapped Inside’ 2015-nu
– ‘Fallen Thoughts’ Internationale tour 2012-nu
-‘Two sink, three float’ Internationale tour 2010-nu
‘Two Faces’ Nederlandse tour 2008, 2010, 2012
Compagnie Ex-Nihilo (Frankrijk)
Choreografie: Anne Le Batard, Jean-Antoine Bigot
– ‘ In Paradise’ & ‘Paradise is not enough’ 2015-2016
– “ Nal Boa” Koreaanse tour 2010
“Trajets de vie, trajets de ville” Internationale Tour 2006-nu
Kultuurfabriek Monty (België)
Regisseur: Hassan Khayoon (Irak)
– Othello 2015
Spinal Chord Projects ( Schotland) Airial Duo met Rodolfo Rivas Franco
– The Royal Theatre in Glasgow 2008
• Compagnie Hang 10: Luchtacrobatiek Theater
– Festival: Stadt. Fest. Wenen – Oostenrijk – April 2006
Muziektheater Hollands Diep (NL)
Regie: Cilia Hogerzeil, choreografie: Jan Stroeve
– “Hildegard Von Bingen” Nederlandse Tour 2006-2007
• Marokko Tour met Regie: Chaib Massaoudi
– “The Sky is Falling” Aug-okt 2005
Compagnie Total Brutal ( Duitsland)
Choreografie: Nir de Volff
Dock 11 – Dansfestival Berlijn: “Dirty Dolly & The Band” – Aug 2005
– ” Dolly in Revenge” Mei – Juni 2004
• Het Lab met Wies Merkx (Nederland) Marathon juni 2005
Afrikaans Dansproject
Choreograaf Lamine Dramé (Senegal)
– “Sunugal Moom Sa Bopp” Les Pas de Danse d’Afrique – april 2004
• Lokatieproject met Beppie Blankert (Oerol Festival, NL)
– “Odysseus” 2003
Onderzoeksproject,
Choreografie: David Lakein (USA) en compositieToek Numan
( NL) – “Tacheles” 2002
Projecten, workshops en lessen
Nederland• Joseph Tmim • Tony Vetscher • Ben Bergmans • Roberto Galvan • Derrick Brown • Christina Tanner • Jennifer Hanna • Val Suarez • John Taylor • David Zambrano • Michael Jahoda • Lonneke Van Leth • Ji-Hyun Youn • Rick Merrill • Angelique Wilkie • Nirr de Volff •
Londen• Richard Alston •
New York• Merce Cunningham Studio • Movement Research • Paul Taylor Company • Dancespace Centre • Jennifer Müller Company • Alvin Ailey School • Trisha Brown Company • José Limon Studio •
Belgie• Marie-Louise Wilderijcks • Lin Yuang Shang • Joanne Leighton • Bud Blumenthal • Jeremy Nelson • Rai Tadio • Bruce Taylor • Julio Rivera • George Vasquez • Jack Jallanger • Ultima Vez professionele workshop, met Iñaki Azpillaga • German Jauregui • Jorge Jauregui •
Dakar ( Senegal)• National Ballet van Dakar • Compagnie 1erTemps •

Educatie
Dans
Ballet, modern (Graham, Cunningham, Limon, Horton, Jennifer Muller),
hedendaags, jazz, improvisatie, compositie, partnerwerk
• Hogeschool voor de Kunsten (Arnhem – Nederland) 1999 – 2002
• Kunsthumaniora (Gent – België) Dans / Muziek 1994 – 1998
• Stedelijk Instituut voor Ballet (Antwerpen – België) 1989 – 1992
Luchtacrobatiek
• Bungee luchtdanslessen in Buenos Aires, Brenda Angiel Aerial Dance Company 2008
• Tissue lessen in Buenos Aires, Circo del Aero 2008
• Tissue workshop met Corina Cella uit Frankrijk ( Espace Catastrophe Brussel) 2008
• Prive cursus (Charleroi – België) tissue bij Tina Clay (UK) 2000
Yoga
Ashtanga Yoga (NL) Anna Stella, Laura Bernasconi, Anil e.a. 2004 -2009
• Anusara Yoga (B) Courtenay Willis (VS) 2010 – nu
Shiatsu
• Yo-Sei Do Shiatsu Academy (Brussel – België) Yoseido Kawada (Japan) 2013-2016
Aikido
• Lessen bij Paul Janssen (Amsterdam – Nederland) 2007- 2009
• Stage Domenico Zucco Sensei ( Amsterdam – Nederland) 2008
• Lessen bij Bulungan Aikido Dojo (Jakarta, Indonesia) 2007
Muziek
• Stedelijke Muziekacademie (Antwerpen – België)
Dwarsfluit 1990 – 1999
Drama
• Cultureel Centrum (Antwerpen – België) met Marilou Mermans
1988 – 1992+ theaterproductie KNS

 

 

Creaties

• Trapped Inside 2015 • Fallen Thoughts 2012 • Two sink, three float 2009-2010 • Two Faces 2007 • Talking Flowers 2006 • Hidden Life 2005 • Body eats mind 2003 • Met Losse Handen 2002 • The Colour of Taste 2002 (3de prijs “Colour Festival”)
Cocooning 2001• Watergames 2001• Lines of Eternity 2000 • Via Vitae 1999

 

Docente

 

Workshops Hedendaagse Dans
CoDarts in Rotterdam introductieweek aan circusartiesten 2015
Hybrid Studio in Brussel voor professionele dansers 2010
Guachong Festival Korea 2008 (Ex-Nihilo)
Stage de Danse Avignon 2008 (Ex-Nihilo)
Satya Dance Ensemble in Amsterdam 2008

Hedendaagse danslessen
Carte Blanche Antwerpen 2014-2015
Amsterdam Dance Centre 2006-2008
IUNA Universiteit Buenos Aires 2008
IUNA Company Buenos Aires 2008
Crea Universiteit Amsterdam 2006-2007

Workshops en lessen Tissue
Circus Pouhaa Arnhem 2007-2008
Circuswerkplaats Boost 2006-2009
Satya Dance Ensemble in Amsterdam 2008

 

Share